XY-M4240 Надворешна фасадна метална мрежа за зграда

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

dfhhtlkgkjdf5gg (6)

Приказ

XY-M4240 Надворешна фасадна метална мрежа за зграда (1)

Опис

XY-M4240- металната мрежа што се користи како фасада, не само што игра улога во декорацијата, исто така може да користи површина за отворање на архитектонска метална мрежа за блокирање на дел од сонцето.

Материјал: нерѓосувачки челик
Тежина: 6,8 кг/м2
Површина на отворање: 44%
Дебелина на мрежа: 3,5 мм
Површинска обработка: бесплатно масло
Максимална ширина: 6m
Максимална должина: 120 m

dfhhtlkgkjdf5gg (8)

сценографијата

sdgdhhdhd

есдггсгдф

Сè повеќе дизајни избираат метална мрежа како важен елемент во нивниот архитектонски дизајн, бидејќи металната мрежа може да го направи нивниот дизајн простор поширок.Стилот на металната мрежа не е сингл, и може да се прилагоди според потребите на секој проект за дизајн.Уште поважно, дизајнот има за цел да ја направи дизајнерската тема убава и практична.Конструктивната метална мрежа може да го направи тоа.

Транспарентноста на архитектонската мрежа обезбедува природна вентилација.Ние сме во состојба да ја приспособиме отворената површина на вашата избрана мрежа за да може да се постигнат барањата за вентилација специфични за проектот.Архитектонската мрежа обезбедува ефикасна заштита од сонце;филтрирање на сончевата светлина и значително намалување на топлината во зградата.

Уште повеќе, ако треба да додадете елементи за дизајн на метална мрежа на вашите тековни или претстојни проекти, ве молиме контактирајте не директно.Покрај производите со висок квалитет и најповолните цени, можеме и да обезбедимеприспособени услуги и решенија за инсталација за вашите проекти Програма.

инсталација

dfhhtlkgkjdf5gg (4)

Можеме да ви обезбедиме соодветни додатоци според потребите на вашиот проект.Без разлика дали се работи за права шина или закривена шина со искривување, ShuoLong може да ви помогне да го реализирате.Дебелината на додатоците што ви ги даваме е најмалку 2 мм, а работниот век е подолг.Ако сè уште имате прашања во врска со процесот на инсталација, не двоумете се да не контактирате, ние ќе ви обезбедиме подетално видео за инсталација за да одговориме на вашите сомнежи.

Пакување

dfhhtlkgkjdf5gg (1)

dfhhtlkgkjdf5gg (2)

1. Пакувањето е многу наметливо за архитектонската мрежа, доброто пакување може ефикасно да ги заштити производите за непречено да ја добие мрежата до клиентот.
Според различните типови на мрежи, големини и карактеристики, SHUOLONG прави добар пакет за секоја нарачка.Сервисен центар за барањата за извори.
2. Што се однесува до начинот на транспорт, можеме да ви обезбедиме меѓународни експресни услуги, како што се TNT, FedEx, UPS, DHL итн., а можеме да ви обезбедиме и услуги за поморски транспорт.
3. Големина на пакување:
1) Секое парче пакување со хартија, 1-5 парчиња во дрвена кутија;
2) Приспособено за вашите барања.

Компанија

Hebei Shuolong Metal Products Co., Ltd.е висококвалитетен кинески производител на ткаена метална жичана мрежа за архитектонската и индустриската индустрија.Може да се користи како надворешни фасади, балустради, обложување и екрани за скали, заштитни екрани и таван, ентериери, метални завеси, разделувачи на простории итн.

img (14)

Можеме да ткаеме висококвалитетна, препознатлива архитектонска мрежа која е совршено прилагодена на потребите на вашиот проект.Со малку заднински информации за типовите на метал, дијаметарот на жицата, чекорот и стегањето, можете лесно да комуницирате со нас за тоа што точно ви е потребно за да ја направите вашата инсталација на мрежа да работи совршено со остатокот од вашиот дизајн.Без разлика дали барате едноставен или прилагоден дизајн, голем или мал, ја цениме можноста да бидеме дел од вашиот следен проект!

dfhhtlkgkjdf5gg (5)

Како производител на жичана мрежа со речиси половина век историја, SHUOLONG има доволно капацитет да го контролира квалитетот за секоја нарачка.И во исто време, можеме да ги поседуваме директните трошоци за производи од жичана мрежа.Ние само правиме жичана мрежа, ние сме професионални!

Нашиот

sdaigsug554fs (8)

sdaigsug554fs (1)

1,40 години искуство:Повеќе од 40 години искуство во производството на жица мрежа.
2.Гаранција за квалитет: Секоја нарачка е тестирана и контролирана строго според повисок стандард од меѓународното ниво.
3.Прилагодена услуга:Покрај нашите постоечки стилови, можеме да ги приспособиме и за вашите потреби за дизајн
4.Најдобра цена: Ние ќе ги усогласиме сите примероци или претстави што ви ги дадоа други компании.За да го искористите нашето ветување за усогласување на цените, едноставно испратете ни писмена понуда од друга компанија и ние ќе ја надминеме нивната цена за најмалку 10%

dfhhtlkgkjdf5gg (7)

Доколку сакате да ја извршите нарачката или треба да знаете повеќе детали за нашата метална мрежа, ве молиме испратете ја вашата порака на нашата веб-страница, јавете ни се или испратете ни е-пошта.We ќе ви одговори во рок од 24 часа!


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја